Oferta edukacyjna przedszkola Oferta edukacyjna szkoły Profil szkoły Programy nauczania I. Ogólne przepisy bezpieczeństwa i higieny II. Procedury na wypadek sytuacji kryzysowej III. Strategia szkoły wobec uzależnień IV. Strategia działań wych-zapobieg V. Procedury szkoły wobec pandemii VI. Procedury szkoły ochrony przed COVID-19 r.szk. 2021/2022 Koordynator ds bezpieczeństwa Historia

BIP szkoły

Oferta edukacyjna przedszkola

OFERTA EDUKACYJNA

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W WYSZYNACH KOŚCIELNYCH

W Oddziale Przedszkolnym funkcjonuje 1 grupa, która posiada salę wyposażoną w kolorowe meble, zabawki dydaktyczne stosowne do wieku i potrzeb dzieci. Sala znajduje się na parterze budynku szkoły, gdzie znajdują się toalety dostosowane do wieku dzieci.

Zajęcia trwają w godzinach od 700 do 1500. Dzieci mają możliwość korzystania z ciepłego posiłku w formie cateringu. Istnieje możliwość zapisania dziecka na świetlicę do godz. 1500.

Zajęcia w Oddziale Przedszkolnym prowadzone są różnorodnymi metodami pobudzającymi dzieci do aktywności i kreatywności. Bierzemy udział w konkursach, przeglądach, warsztatach, rozwijając w ten sposób zdolności i zainteresowania dzieci. Swoje osiągnięcia dzieci mają możliwość zaprezentowania podczas uroczystości organizowanych w szkole. Organizujemy wyjazdy do teatrzyku, kina, wycieczki, wyjścia na ogniska. W ciągu roku szkolnego organizujemy wiele imprez okolicznościowych oraz uroczystości (m.in. Andrzejki, Mikołajki, choinkę szkolną, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziców). Bierzemy również udział w licznych wydarzeniach środowiskowych (m.in. udział w konkursach organizowanych na szczeblu szkoły oraz gminy a także powiatu). Nasze dzieci uczestniczą w przygotowywanych przez uczniów Szkoły Podstawowej akademiach okolicznościowych.

W ofercie edukacyjnej oddziału przedszkolnego znajdują się dodatkowe, bezpłatne zajęcia dla dzieci 3 i 5 – letnich:

• język angielski dla 5- i 6-latków w formie zabaw i gier językowych,
  • zajęcia logopedyczne dla uczniów z dysfunkcjami.

NAJWAŻNIEJSZE DLA NAS JEST, ABY NASZE PRZEDSZKOLAKI BYŁY:

- zdrowe i szczęśliwe,

- bezpieczne, wrażliwe i kochające,

- myślące i twórcze,

- otwarte i pewne siebie,

- preferujące prawdę i dobro.