"Laboratoria przyszłości" „Rozwój językowych, metodycznych i kulturowych kompetencji n-li SP w Wyszynach Kościelnych – równe szanse wszystkich uczniów” Szkolny Klub Sportowy Dobrze być przedszkolakiem Indywidualizacja edukacji wczesnoszkolnej Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 Wyposażenie przedszkola Regulamin projektu "Słabi dzisiaj, silni jutro"

Projekty EFS

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej  i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W 2016 DBI będziemy obchodzić 9 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI będą realizowane pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Projekt zostanie zrealizowany poprzez następujące działania:

1. Udział nauczyciela w szkoleniu: Edukacja prawna w szkołach z udziałem warszawskiej Policji w Wydziale Prewencji KSP w Warszawie.

1. Zgłoszenie inicjatywy na portalu www.dbi.pl.

2. Umieszczenie  banera reklamowego na stronie www szkoły.

3. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

4. Przeprowadzenie konkursu: multimedialnego pt. Baw się w sieci bezpiecznie

5. Zorganizowanie apelu dla dzieci i rodziców na temat "Zagrożenia płynące z Internetu".

6. Przygotowanie i rozdanie ulotek rodzicom na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

8. Wykonanie gazetki - Powiedz STOP cyberprzemocy.