"Laboratoria przyszłości" „Rozwój językowych, metodycznych i kulturowych kompetencji n-li SP w Wyszynach Kościelnych – równe szanse wszystkich uczniów” Szkolny Klub Sportowy Dobrze być przedszkolakiem Indywidualizacja edukacji wczesnoszkolnej Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 Wyposażenie przedszkola Regulamin projektu "Słabi dzisiaj, silni jutro"

Projekty EFS

"Laboratoria przyszłości"

Od września w naszej szkole realizowane są zajęcia z wykorzystaniem materiałów zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Z przyjemnością informujemy, iż w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” zakupiliśmy sprzęt techniczny w celu twórczego rozwoju, budowania kompetencji kreatywnych i informatycznych naszych uczniów.

Dysponowaliśmy budżetem w wysokości 30 000 zł. W ramach programu zakupiliśmy: • drukarkę 3D z akcesoriami, • sprzęt do nagrań do nauki prezentacji swoich osiągnięć (aparat fotograficzny z kamerą, mikrofony etc.), • roboty SkriBot wraz z matami edukacyjnymi.

Zarówno uczniów jak i nauczycieli zaciekawiają nowinki technologiczne, które zaczynają być wdrażane do praktyki szkolnej. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci Laboratoria Przyszłości