Oferta edukacyjna przedszkola Oferta edukacyjna szkoły Profil szkoły Programy nauczania I. Ogólne przepisy bezpieczeństwa i higieny II. Procedury na wypadek sytuacji kryzysowej III. Strategia szkoły wobec uzależnień IV. Strategia działań wych-zapobieg V. Procedury szkoły wobec pandemii VI. Procedury szkoły ochrony przed COVID-19 r.szk. 2021/2022 Koordynator ds bezpieczeństwa Historia

BIP szkoły

Profil szkoły

Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Wyszynach Kościelnych jest  publiczną samorządową szkołą podstawową dla dzieci i młodzieży w miejscowości Wyszyny Kościelne,

organem prowadzącym jest Urząd Gminny w Stupsku

nadzór pedagogiczny prowadzony jest przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie, Delegatura w Ciechanowie.

Dyrektorem szkoły jest Pan mgr Jacek Wiśniewski.

Organizacja:

Przy szkole istnieje oddział przedszkolny 3 - 5 latków zorganizowany i prowadzony w ramach programów unijnych.

W szkole istnieje oddział przedszkolny jako oddział przygotowawczy do klasy pierwszej, do którego uczeszczają dzieci w wieku od 5 lat, które po pozytywnej diagnozie szkolnej mogą uczeszczać do klasy pierwszej lub do uzyskania wieku szkolnego 7 lat uczęszczać do oddziału zerowego.

Uczniowie kształcą się według obowiązującej podstawy programowej i ramowym planem nauczania w klasach od pierwszej do szóstej.

Absolwentem Szkoły Podstawowej w Wyszynach Kościelnych zostają ci uczniowie, którzy napiszą Ogólnopolski Egzamin Ośmioklasisty oraz uzyskają świadectwo ukończenia klasy ósmej.

Czas zajęć lekcyjnych w Szkole Podstawowej w Wyszynach Kościelnych:

Świetlica szkolna prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

Zajęcia trwają w godzinach 730  1500

Dzieci są pod stałą opieką wychowawcy świetlicy:  pani mgr Katarzyny Żerańskiej.

W czasie zajęć uczniowie mogą korzystać z biblioteczki świetlicowej, zestawu gier świetlicowych, z własnych przyborów do zajęć plastycznych i technicznych oraz sprzętu RTV.

Prowadzona jest praca wyrównawcza z dziećmi mającymi trudności w nauce oraz pomoc w odrabianiu prac domowych. Inicjowane są również zabawy integracyjne, dydaktyczne, ruchowe, konkursy oraz gry stolikowe.

Podczas zajęć są przeprowadzane pogadanki rozwiązujące różne problemy uczniów.

Zajęcia świetlicowe są dostosowane do potrzeb dzieci i wzbogacają materiał nauczania.

Szkoła nie jest niestety przystosowana dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo.

Przedmiot działania i kompetencje:

Organami szkoły są:
- Dyrektor Szkoły
- Rada Pedagogiczna
- Rada Rodziców
- Samorząd Uczniowski
Szczegółowy opis działań szkoły i kompetencji organów określa Statut Szkoły

Struktura własnościowa i majątek szkoły:

Szkoła jest utrzymywana ze środków organu prowadzącego jako jednostka organizacyjna Urzędu Gminy Stupsk.
Szkoła prowadzi gospodarkę finansową na zasadach jednostki budżetowej rozliczającej się bezpośrednio z budżetem gminy Stupsk.

Szkoła dysponuje powierzoną w nieodpłatny zarząd nieruchomością własność komunalną Urzędu Gminy Stupsk.

Szkoła nie posiada osobowości prawnej.

Rejestry, ewidencje, archiwa oraz sposób udostępniania danych:

Szkoła prowadzi:

- księgę ewidencji dzieci
- księgę uczniów
- ewidencję wydanych świadectw ukończenia szkoły i zaświadczeń OKE
- rejestr wydanych duplikatów świadectw szkolnych
- rejestr wydanych legitymacji szkolnych, pracowniczych oraz ich duplikatów
- rejestr wydanych kart rowerowych
- rejestr pracowników
- ewidencję akt osobowych pracowników
- rejestr akt i zaświadczeń- awans zawodowy nauczycieli
- ewidencję czasu pracy pracowników obsługi i administracji
księgę inwentarzową
- ewidencje: środków czystości, środków nietrwałych, przejazdów służbowych, opłat pocztowych
- ewidencję dochodów za duplikaty świadectw i legitymacji
- księgę druków ścisłego zarachowania
- rejestr zamówień publicznych
- rejestr zarządzeń wewnętrznych
- rejestr upoważnień
- rejestr skarg i wniosków
- rejestr korespondencji
- archiwum szkolne
Osoba starająca się o wgląd do dokumentów lub o duplikat dokumentu powinna złożyć podanie do sekretariatu szkoły. Stosowne dokumenty osoba ta odbiera osobiście w sekretariacie szkoły.

Rekrutacja uczniów do szkoły:

Obwód szkolny obejmuje dzieci z miejscowości:
Wyszyny Kościelne;
Zdroje;
Wola Kolonia;

Szkoła przyjmuje uczniów zamieszkujących w jej obwodzie. Dzieci spoza obwodu szkoły przyjmowane są na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) uczniów w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami i zgodą organu prowadzącego.

Wolne miejsca należy rozumieć jako uzupełnienie miejsc w ramach przyznanej liczby oddziałów. W przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły jest większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.