Nawigacja

Oferta edukacyjna przedszkola Oferta edukacyjna szkoły Profil szkoły Programy nauczania I. Ogólne przepisy bezpieczeństwa i higieny II. Procedury na wypadek sytuacji kryzysowej III. Strategia szkoły wobec uzależnień IV. Strategia działań wych-zapobieg V. Procedury szkoły wobec pandemii VI. Procedury szkoły ochrony przed COVID-19 r.szk. 2021/2022 Koordynator ds bezpieczeństwa Historia

BIP szkoły

VI. Procedury szkoły ochrony przed COVID-19 r.szk. 2021/2022

Procedura bezpieczeństwa dotycząca zapobiegania

i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców

i pracowników w Szkole Podstawowej

im. rtm. Witolda Pileckiego w Wyszynach Kościelnych

 

Celem niniejszej procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, wśród uczniów oraz pracowników szkoły, w trakcie prowadzonych w nich zajęć.

Podstawa prawna:

  • art. 10 ust. 1 pkt 1 i art. 68 ust. 1 pkt 6 ustawy z 14.12.2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U.
    z 2020 r., poz. 910),
  • wytyczne z dnia 5.08.2020 r. Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r., wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.) - dalej u.p.i.s.,
  • rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz. 493 z późn. zm.)

 

 

§ 1

Sposób organizowania zajęć

  1. Do szkoły mogą uczęszczać wyłącznie uczniowie zdrowi, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Pracę w placówkach wykonują tylko osoby zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  3. Uczniowie są przyprowadzani i odbierani przez osoby zdrowe:
    1. jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły,
    2. w zajęciach nie mogą uczestniczyć osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem lub podejrzaną o zakażenie,
    3. rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/z szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników jak i innych uczniów i ich rodziców/opiekunów wynoszący co najmniej 2 metry,
    4. rodzice i opiekunowie przyprowadzają dzieci do drzwi szkoły i przekazują wyznaczonym pracownikom szkoły,
    5. szkoła zostaje całkowicie zamknięta dla osób postronnych. Na teren szkoły nie mogą wchodzić osoby trzecie. W wypadku konieczności kontaktu z sekretariatem szkoły koniecznie jest wcześniejsze umówienie się telefoniczne lub przez pocztę elektroniczną.
    6. w wyjątkowych sytuacjach związanych z koniecznością załatwienia nagłych spraw
      w sekretariacie szkoły petent po zadzwonieniu otrzyma informację, o której godzinie może przyjść do szkoły.
    7. petent po wejściu do budynku szkoły oczekuje na przyjście pracownika sekretariatu. Musi mieć ubraną maseczkę ochronną oraz zdezynfekować ręce przygotowanym środkiem odkażającym.
    8. pracownicy szkoły prowadzą rejestr osób wchodzących do budynku szkoły, który zawiera imię i nazwisko, datę oraz telefon lub adres zamieszkania osoby wchodzącej, celem identyfikacji w razie wystąpienia ogniska zakaźnego.
    9. kontakt z dyrekcją szkoły możliwy jest telefonicznie, poprzez pocztę elektroniczną i dziennik elektroniczny.
    10. wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem szkoły lub innymi pytaniami dotyczącymi pracy szkoły należy kierować na adres mailowy szkoły lub na dziennik elektroniczny.
    11. bezpośredni kontakt z dyrekcją szkoły możliwy jest tylko po wcześniejszym umówieniu się
      z zachowaniem wszelkich procedur.
    12. kontakt z osobami z zewnętrz odbywa się zgodnie z zachowaniem środków ostrożności: przyłbice, maseczki, rękawiczki lub dezynfekcja rąk.
    13. pracownicy wykonujący pracę na terenie szkoły w trakcie trwania pandemii odpowiedzialni są za przestrzeganie zasad BHP, zgodnie z niniejszą procedurą, a także za bezpieczeństwo
      i higienę powierzonych im sprzętów i narzędzi.
  4. Dyrektor placówki zapewni taką organizację pracy i koordynację, aby utrudnić stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczniów.
  5. Należy zapewnić sposoby szybkiej komunikacji z rodzicami/opiekunami ucznia. Kontakt ten możliwy jest poprzez dziennik elektroniczny lub e-mail i numer telefonu wskazany przez rodzica.
  6. Z sali, w której przebywa grupa należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub zdezynfekować (np. pluszowe zabawki, dywany, chodniki itp.). Pomoce dydaktyczne wykorzystywane do zajęć należy dokładnie wyczyścić lub zdezynfekować.
  7. W sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczniów powinny wynosić co najmniej 1,5m.
  8. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze. Uczniowie nie powinni się wymieniać przyborami szkolnymi między sobą.
  9. Należy wietrzyć sale co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
  10. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu pomiędzy nimi.
  11. Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.
  12. Nie należy organizować żadnych wyjść poza teren szkoły.
  13. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
  14. Pracownicy administracji oraz obsługi powinni ograniczyć kontakt z uczniami oraz nauczycielami.
  15. Pracownicy podczas wykonywania swoich czynności na terenie szkoły nie muszą zakrywać ust
    i nosa. Dyrektor szkoły może nakazać noszenie maseczek w wyznaczonych miejscach (np. korytarze, pokój nauczycielski, pomieszczenie socjalne).
  16. W przypadku nieobecności ucznia w placówce, spowodowanej wystąpieniem objawów choroby zakaźnej rodzice zobowiązani są telefonicznie poinformować wychowawcę.
  17. Zaleca się zakup termometru bezdotykowego, który należy regularnie dezynfekować.
  18. Przed wejściem do placówki każdemu uczniowi oraz pracownikowi mierzona jest temperatura. Pomiaru dokonuje wyznaczony przez dyrektora pracownik placówki wyposażony w odpowiednie środki ochrony (maska lub przyłbica, rękawiczki jednorazowe, fartuch ochronny). Wyniki pomiarów temperatury ciała nie są rejestrowane. Rodzic/opiekun ucznia niepełnoletniego oraz pracownik zobowiązany jest do podpisania zgody na pomiar temperatury ciała. Rodzic/opiekun ucznia niepełnoletniego oraz pracownik zobowiązany jest do podpisania zgody na pomiar temperatury ciała.
  19. Przy wejściu głównym i w miejscach ogólnie dostępnych należy zamieścić numery telefonu: stacji sanitarno – epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych oraz organów,
    z którymi należy się kontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
  20. Jeżeli uczeń manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować go w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.
  21. W szkole wyznaczona jest sala (gabinet lekarski) jako pomieszczenie do odizolowania osoby
    w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u dziecka lub pracownika szkoły. Sala ta została wyposażona w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący.
  22. Na terenie szkoły rozmieszczone są plakaty informacyjne oraz instrukcje wskazujące sposoby postępowania: - mycie rąk, użycie płynu dezynfekcyjnego, nakładanie maseczek, nakładanie rękawic.
  23. Przy wejściu głównym, na tablicy ogłoszeń wewnątrz budynku umieszczono numery alarmowe, numery telefonów do właściwej stacji epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i organów, z którymi należy się skontaktować w przypadku objawów chorobowych.
  24. Przy wejściu głównym umieszczony zostaje płyn dezynfekujący oraz informacja o sposobie jego użycia.

§ 2

Ogólne zasady postępowania na terenie szkoły związane z pobytem uczniów.

  1. Do szkoły przyprowadzają dziecko wyłącznie osoby dorosłe.
  2. Osoby przyprowadzające dziecko do szkoły muszą mieć zasłonięte usta i nos oraz muszą zachować dystans społeczny od innych oczekujących osób (minimum 2m).
  3. Zabronione jest przyprowadzanie dzieci przez osoby chore lub przebywające na kwarantannie.
  4. Rodzic/opiekun lub inna osoba przyprowadzająca dziecko jest zobowiązana przed przyprowadzeniem dziecka do szkoły zmierzyć mu temperaturę i jeżeli jest ona wyższa niż 37oC, pozostawić dziecko w domu.
  5. Rodzice mają obowiązek zgłaszania osobie przyjmującej ucznia wszelkich informacji o stanie zdrowia dziecka.
  6. Zabronione jest przyprowadzanie dziecka chorego lub wykazującego objawy choroby (np. katar, kaszel, kichanie, biegunka, duszności, wysypka, bóle mięśni), a także jeżeli dziecko lub jakikolwiek domownik jest objęty kwarantanną.
  7. Rodzic, który przyprowadza dziecko do szkoły jest zobowiązany podać aktualny numer telefonu, pod którym możliwy będzie z nim kontakt w nagłych przypadkach oraz przestrzegać wprowadzonych procedur. Rodzic musi wyrazić zgodę na mierzenie dziecku temperatury
    i przestrzegać wprowadzonych procedur .
  8. Po otrzymaniu informacji od nauczyciela o pogarszającym się stanie zdrowia ucznia, rodzic jest zobowiązany do odebrania go niezwłocznie ze szkoły.
  9. Jeżeli uczeń wykazuje oznaki osoby chorej osoba odbierająca dziecko ma prawo odmówić przyjęcia dziecka do szkoły i poinformować rodzica o konieczności udania się na konsultacje lekarskie.

 

 

 

 

§3

Szczegółowe zasady postępowania - przyprowadzanie i odbiór uczniów.

  1. Przyprowadzanie odbywa się w następujący sposób: rodzic dzwoni do drzwi wejściowych; pracownik szkoły odbiera dziecko od rodzica. Nie istnieje możliwość wejścia rodzica do szkoły. Rodzic czeka, aż uczeń zostaje przyjęty (zmierzona temperatura) i dopiero udaje się do domu.
  2. Rodzic zobowiązany jest zachować dystans od pracownika przyjmującego dziecko min. 2m i powinien mieć założoną maseczkę ochronną.
  3. W momencie podejścia do drzwi większej ilości rodziców przyprowadzających ucznia należy zachować 2 metry odstępu od innych osób znajdujących się przed budynkiem.
  4. Dziecko przychodzące do szkoły musi mieć założoną dopasowaną maseczkę ochronną.
  5. Nauczyciel lub inna osoba wyznaczona przez dyrektora wykonuje weryfikację temperatury ciała za pomocą dostępnego w placówce termometru na podstawie podpisanej przez rodzica zgody. Brak wyrażenia zgody przez rodzica powoduje automatycznie nie- przyjęcie dziecka do szkoły.
  6. Pracownik szkoły prowadzi dziecko do szatni. Dziecko przebiera się w szatni, myje ręce mydłem antybakteryjnym lub płynem dezynfekującym pod nadzorem opiekuna, a następnie zostaje wprowadzone do sali, w której będzie ono przebywało pod opieką nauczyciela.
  7. Ubrania poszczególnych dzieci w miarę możliwości wieszane są w odpowiednich odległościach od siebie.
  8. Dziecko nie przynosi ze sobą żadnych zabawek ani innych niepotrzebnych przedmiotów.
  9. Dzieci przyprowadzane są do godziny 8:30, po tym czasie w szkole są dezynfekowane wszystkie klamki, poręcze, ciągi komunikacyjne oraz szatnia.
  10. Nauczyciel lub wyznaczony pracownik odbierający dziecko ubrany jest w środki ochrony osobistej.
  11. Dziecko w czasie pobytu w szkole objęte jest stałym dozorem i opieką nauczyciela lub upoważnionego pracownika szkoły.
  12. W wypadku, gdy opiekun przychodzi po dziecko nie wchodzi do placówki , dzwoni do drzwi, podaje imię i nazwisko dziecka oraz czeka za drzwiami na jego wyjście.
  13. Przy wejściu do szkoły umieszczono płyny dezynfekujące, z których powinni korzystać wszyscy wchodzący do budynku.

§4

Szczegółowe zasady postępowania - pobyt dziecka w szkole.

  1. Nauczyciele zobowiązani są do wyjaśnienia dzieciom, jakie zasady bezpieczeństwa obecnie obowiązują w szkole.
  2. Nauczyciele codziennie przed zajęciami pokazują dzieciom jak prawidłowo myć ręce i pilnują, aby dzieci robiły to dokładnie i często, a w szczególności po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie z placu zabaw, po skorzystaniu z toalety.
  3. Zajęcia w danej grupie są organizowane w miarę możliwości w tej samej sali.
  4. Dziecko w sali ma wyznaczone stałe miejsce (stolik), przy którym będzie wykonywało różne czynności podczas prowadzonych zajęć. Odległość między stolikami powinna wynosić min. 1,5 metra.
  5. Nauczyciele dbają o to, aby uczniowie w ramach jednej grupy unikali bliskich kontaktów, przestrzegają zasady by dzieci z jednej grupy nie przebywały w bliskiej odległości z dziećmi z drugiej grupy. Nie organizują w jednym pomieszczeniu zajęć w taki sposób, aby skupiały większą liczbę dzieci. Uczniowie korzystają w szkole tylko z tych pomocy dydaktycznych, które są możliwe do dezynfekcji.
  6. Sale, zabawki, pomoce dydaktyczne, stoły, stoliki, klamki, uchwyty, wyłączniki światła –każdego dnia są dezynfekowane po zajęciach i na bieżąco.
  7. Nauczyciele pilnują, aby uczniowie nie brali do ust żadnych przedmiotów, a jeżeli to zrobią poddają je dezynfekcji.
  8. Sala w której przebywają dzieci jest wietrzona co najmniej raz na godzinę w czasie przerw w zajęciach, a także w miarę potrzeby w trakcie zajęć.
  9. Uczeń, który korzysta z toalety myje ręce zgodnie z umieszczoną przy umywalkach instrukcją.
  10. W okresie trwania stanu epidemii zawieszone są wszystkie wyjścia poza teren szkoły.
  11. Uczniowie mogą wyjść tylko na plac zabaw znajdujący się przy szkole, mogą korzystać z urządzeń, które można skutecznie zdezynfekować.
  12. Plac zabaw jest dezynfekowany każdego dnia po zakończonej zabawie, korzystać z niego może tylko 1 grupa jednocześnie.
  13. Jeżeli podczas zajęć opiekę sprawuje więcej niż jeden opiekun powinni oni zachować od siebie dystans społeczny min. 1,5m.
  14. Uczniowie jedzą posiłki o wyznaczonych godzinach z zachowaniem dystansu min. 1,5 metra.
  15. Przed korzystaniem z posiłków klamki do drzwi, poręcze oraz stoły są dezynfekowane.
  16. W nagłych sytuacjach nie objętych procedurą, nauczyciel może zadzwonić do dyrektora lub sekretariatu z prośbą o pomoc.

 

§5

Kontakt z osobami trzecimi (serwis, naprawa, itp.)

  1. W placówce obowiązuje zakaz przebywania osób trzecich, a jeśli zajdzie taka konieczność należy zachować wszelkie środki ostrożności (m.in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe i dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe).
  2. Osoby trzecie nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z uczniami.
  3. Po każdym kontakcie z osobami trzecimi należy dezynfekować ręce. Należy unikać dotykania twarzy i oczu w trakcie noszenia rękawiczek.

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia choroby COVID-19

w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Wyszynach Kościelnych.

 

Celem niniejszej procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, wśród uczniów oraz pracowników placówki, w sytuacji wystąpienia podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika placówki.

 

§1

Informacje ogólne

 

  1. Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Najczęściej występujące objawy to: gorączka, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem. Chorobie mogą towarzyszyć bóle mięśni i zmęczenie.
  2. Do placówki wstęp mają tylko osoby zdrowe bez objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
  3. W miarę możliwości nie należy angażować w zajęcia pracowników powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi, które zaliczają osobę do grupy tzw. podwyższonego ryzyka.

 

§2

Pomieszczenie na odizolowanie osoby

 

  1. Należy wyznaczyć pomieszczenie lub wydzielić obszar przeznaczony na odizolowanie osoby,
    u której podejrzewa się wystąpienie objawów chorobowych COVID-19 (dalej jako „izolatka”). Pomieszczenie wyposażyć w środki ochrony osobistej oraz płyn dezynfekujący.

§ 3

Podejrzenie wystąpienia objawów u pracownika

 

  1. Pracownicy, którzy przed przyjściem do pracy zauważą u siebie niepokojące objawy, powinni pozostać w domu oraz skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
  2. Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach gis.gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.
  3. Pracownik podejrzewający u siebie wystąpienie objawów choroby COVID-19 przebywając na stanowisku pracy powinien niezwłocznie udać się do izolatki, informując jednocześnie o tym dyrektora placówki. Jeżeli objawy chorobowe wystąpiły u nauczyciela, przed udaniem się do izolatki, powinien zadbać o zapewnienie niezbędnej opieki uczniom (powiadomienie z zachowaniem środków bezpieczeństwa innego pracownika, który przejmie opiekę nad grupą). Jeżeli u pracownika podejrzewa się wystąpienie objawów należy odsunąć go od wykonywania obowiązków. O wystąpieniu objawów chorobowych należy powiadomić właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną, w celu ustalenia dalszego postępowania.
  4. W przypadku wystąpienia u pracownika objawów pozwalających na przypuszczenie, że jest on zakażony koronawirusem, wstrzymuje się przyjmowanie kolejnych uczniów do placówki. Odnośnie uczniów już przebywających w placówce należy zasięgnąć informacji o kolejnych działaniach od właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej.
  5. W przypadku wystąpienia u nauczyciela wykonującego swoje zadania na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odsunąć go od pracy i odesłać transportem indywidualnym do domu (transport własny lub sanitarny).
  6. Pracownik powinien oczekiwać na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, w którym jest możliwe czasowe odizolowanie go od innych osób. Jeśli nie ma takiego pomieszczenia, należy wydzielić obszar, w którym ta osoba będzie odseparowana od innych w odległości min. 2 m z każdej strony.
  7. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
  8. Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w pomieszczeniach, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie.
  9. Zaleca się przygotowanie i umieszczenie w określonym miejscu (łatwy dostęp) potrzebnych numerów telefonów, w tym do stacji sanitarno-epidemiologicznej, służb medycznych.
  10. Zawsze w przypadku wątpliwości należy zgłosić się do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

§ 4

Podejrzenie wystąpienia objawów u ucznia

 

  1. W przypadku ucznia przejawiającego wystąpienie objawów choroby COVID-19, nauczyciel powinien zapewnić mu niezbędną opiekę, przy zastosowaniu środków ochrony osobistej, a także odizolować ucznia od reszty grupy i pracowników placówki z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób.
  2. O wystąpieniu u ucznia objawów chorobowych należy niezwłocznie powiadomić dyrektora oraz rodziców lub prawnych opiekunów dziecka w celu ustalenia dalszego sposobu postępowania.
  3. W nagłych przypadkach, w razie złego stanu zdrowia ucznia, nauczyciel sprawujący opiekę nad dzieckiem powinien niezwłocznie powiadomić służby medyczne, informując jednocześnie o podejrzeniu wystąpienia u ucznia choroby COVID-19.
  4. Obszar, w którym poruszał się i przebywał uczeń należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
  5. Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w pomieszczeniach, w których przebywał uczeń podejrzany o zakażenie. Zawsze w przypadku wątpliwości należy zgłosić się do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

§ 6

Pozostałe regulacje

Z treścią niniejszej procedury zaznajamia się pracowników oraz rodziców i opiekunów prawnych dzieci.

Załącznikami do niniejszej procedury są:

-instrukcja skutecznego mycia rąk,

-instrukcja skutecznego dezynfekowania rąk.

-instrukcja prawidłowego nakładania i zdejmowania maseczki,

-instrukcja prawidłowego nakładania i zdejmowania rękawic,

-zgoda na pomiar temperatury,

-oświadczenie rodziców,

-oświadczenie pracowników,

-lista pracowników potwierdzająca zapoznanie się z procedurami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.....................................................                                             ……………...............................

Imię i nazwisko rodzica                                                                                                                       Miejscowość, data

 

OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY

 NA POMIAR TEMPERATURY CIAŁA DZIECKA

 

Na podstawie art. 9 ust. 2 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U. UE. L. Nr 119, s. 1) wyrażam zgodę na wykonywanie pomiarów temperatury ciała mojego dziecka .......................................................................................... (imię i nazwisko ucznia)
w przypadkach, gdy w czasie pobytu lub zajęć organizowanych przez Szkołę zaistnieje taka konieczność z powodu zaobserwowania u mojego dziecka niepokojących objawów chorobowych.

.............................................................................

Podpis rodzica                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OŚWIADCZENIE

 

Oświadczam, że zgodnie z posiadaną  przeze mnie wiedzą moje dziecko 

      ………………………………………………………………………………………

Imię i nazwisko dziecka

 

  • nie ma i nie miało kontaktu z osobą zakażoną covid-19.
  • nikt z rodziny nie przebywa  na kwarantannie ani w domowej izolacji.
  • moje dziecko jest zdrowe.
  • mam pełną świadomość zagrożenia jakie niesie za sobą koronawirus.
  •  biorę pełną odpowiedzialność za dobrowolne zgłoszenie dziecka do przedszkola.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OŚWIADCZENIE

 

Ja niżej podpisany,

………………………………………………………………………………………

Imię i nazwisko

 

Oświadczam, że

  • według mojej wiedzy jestem zdrowa/y i nie posiadam żadnych objawów zakażenia koronawirusem (obecnie nie występują u mnie ani moich domowników oraz nie występowały w ciągu ostatnich dwóch tygodni objawy infekcji m.in. gorączka, kaszel, katar, wysypka, bóle mięśni, bóle gardła),
  • nie przebywam na kwarantannie ani nie pozostaję pod nadzorem epidemiologicznym,
  • nie mam i nie miałem kontaktu z osobą zakażoną covid-19,
  • nikt z rodziny nie przebywa na kwarantannie ani nie pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym,
  • mam pełną świadomość zagrożenia jakie niesie za sobą koronawirus,
  • biorę na siebie pełną odpowiedzialność prawną za stan mojego zdrowia.

 

Zobowiązuję się do przekazania informacji, gdyby pojawiły się zmiany w stanie mojego zdrowia, które mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem. W przypadku gdy zostanę objęty kwarantanną lub innym środkiem związanym z Covid-19, zobowiązuję się niezwłocznie poinformować o tym pracodawcę.

 

 

……………………………………………

czytelny podpis                     

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. rtm. W. Pileckiego w Wyszynach Kościelnych
    06-561 Wyszyny Kościelne
    ul. Szkolna 22
  • (+48) 23 653-12-14

Galeria zdjęć